Jak wybrać odpowiednie baterie do zegarka

Żyjemyczasach, gdzie technologia stale zaskakuje nas różnymi nowościami. Pomimo niemal wszędzie obecnych zegarków elektronicznychsmartwatchy, klasyczne zegarki na baterie nadal cieszą się dużą popularnością.

Cechy baterii do zegarków

Na rynku dostępne są różne rodzaje baterii do zegarków, różnią się przede wszystkim parametramiceną. Wśród baterii można wyróżnić trzy rodzaje:

  • Baterie do zegarków litowe– oznaczone są symbolem CR. Charakteryzują się trwałością, a także wytrzymałością.

  • Baterie do zegarków alkaliczne– Oznaczone są symbolem LR. Niestety cechują się mało wytrzymałością, dlatego ich cena jest niska.

  • Baterie do zegarków srebrowe– Oznaczone są symbolem SR. Baterie tego typu mają duży stosunek masy do pojemności. Są wytrzymałedługo działają.

Największą popularnością cieszą się baterie alkaliczne, jednak czasem warto dopłacić do produktulepszej wytrzymałości.

Jak wymienić baterię do zegarków?

Wymieniając baterie, zawsze należy zwrócić uwagę na symbol. Baterie do zegarków mają różne oznaczenia, które są dedykowane poszczególnym modelom zegarków. Bateria to serce czasomierza, dlatego warto dobrać odpowiednią, aby sprzęt działał jak najdłużej. Wymiana baterii nie jest skomplikowana, ale jeśli nie mamy narzędzizdolności manualnych, to lepiej udać się do zegarmistrza. Po wymianie baterii należy pamiętaćtym, aby nakręcić wskazówki zgodnieich ruchem. Zrobienie tegonieprawidłowy sposób może skończyć się uszkodzeniem mechanizmu zegarka.

Leave a Comment